ARCHÍV AKCÍ DO ROKU 2008

 

modul 1: " ÚVOD DO FENG SHUI "
termín: 21.- 23.11. 2008 od 10 - 17 hod. v Praze, Husova 9
lektor : Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
cena: 4.500 Kč ( třídenní seminář, včetně skript)

Obsah semináře: Poučení z hodnot filosofie Východu. Zařazení FS do systému filosofie TAO. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu, pěti elementů, škola formy - v okolní krajině, v obytném prostoru, na pracovišti - z pohledu "pěti zvířat". Analýza místnost po místnosti - kuchyně, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, domácí pracovna apod. Co je Pa-kua, trigramy a jak se s nimi pracuje? Barvy, tvary a jejich vliv. Feng shui pro podnikání. Rozbor praktických ukázek - půdorysů. Prezentace příkladů z praxe (interiéry, kanceláře, doplňky, styl oblékání...)
Naučíte se: O čem je Feng Shui, jeho definice z vícero pohledů. Jak aplikovat principy Feng Shui v osobním životě. Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi" a eliminovat negativní "chi".
Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. Poznáte, jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. Porozumíte principům jinu a jangu, jejich významu a působení v praktických každodenních záležitostech. Dostane se vám rady, jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví.

V Česke republice je pouze Evropská škola feng shui oprávněna vyučovat dle systemu modulů 1-5 a to se souhlasem jeho autora, Rogera Greena. Všechny semináře na naší škole jsou certifikované a jde o ucelený systém výuky.

Modul 1 - květen 2008


modul 2: " ŠKOLA KOMPASU "
termín: 19.- 21.6. 2009 od 10 - 17 hod. Husova 9 - Zlatý dvůr - galerie Podkrovi, Praha 1
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
cena : 4.700 Kč ( třídenní seminář, včetně skript)

Obsah semináře: Stručný program semináře: Ming kwa - trigram osudu, aplikace a výpočet, příznivé a nepříznivé směry, metoda Ba zhai pomocí kompasu Lopan, I-ting, Feng shui astrologie pro severní a jižní hemisféru, jak použít Ba zhai a školu formy.
Během vznikání tohoto uceleného systému, brali naši předkové v úvahu podprahový vliv universálních kosmologických principů a cyklů změn. Je to hluboký, poetický a cílený pohled na život jako takový.
Naučíte se:
· ming kwa -trigramy osudu - jejich aplikaci a výpočty
· používat Vaší nejvýhodnější prostorovou orientaci, příznivé a méně příznivé směry
· ba zhai metodu pro sektory a směry v domě
· trigramy a I Ching
· Ba kwa pro severní a jižní hemisféru
· Taoistické zásady
· Nauku o směrech a cestování
· Principy designu používající metody Ba Zhai s kompasem Lo pan a Ming Kwa zahrnující školu formy

Fotky z minulého semináře


Modul 4: " LETÍCÍ HVĚZDA "
termín: červenec 2009
lektor: Roger Green
kontakt: radka.fengshui@gmail.com

Seminář s Rogerem Greenem. Kompas Lo-pan a jeho využití v praxi. Vysvětlení jednotlivých polí. Procivičování zaměřování kompasem Lo-pan v terénu. Na seminář je nutné se přihlásit v dostatečném předstihu.

Fotky z minulého semináře Letící hvězda


S E M I N Á Ř E   Z D R A V É H O   V A Ř E N Í

Zdravé vaření podle feng shui - na posílení imunity ( pro podzimní období)
termín a místo konání: 15.11.2008 od 10 - cca 16 hodin, Husova 9, Praha 1 - galerie Podkroví
lektor: Radka Hozmanová
cena: 900 Kč ( informativně - ochutnávkový jednodenní seminář )
kontakt: radka.fengshui@gmail.com nebo mobil: 604 282 141

obsah semináře: s blizicim se chladnym pocasim se dozvite jake druhy potravin obecne pouzivat a jake druhy surovin jsou pouzity v pripravovanem menu. Dozvite se informace o teorii zpracovavanych surovin z pohledu jinu a jangu.
Menu je koncipovano na posilneni imunity, pocitu tepla v chladnem obdobi. Budeme pouzivat ty druhy surovin takove druhy priprav, ktere nam do sedivych a mlhavych dnu take pomohou se ohrat a posilnit.Zdravé vaření podle feng shui - na podporu imunity ( pro podzimní období)
termín a místo konání : 9.11.2008 - Karlovy Vary - ZŠ Drahoňovice
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: p. Ing. Jiřina Perlingerová - mobil: 728 502 963Zdravé vaření podle feng shui v Římské 21 - na prohřátí a proti nachlazení ( pro období elementu kovu )
termín a místo konání: 13.11. 2008 od 18 hodin - cca 21:30 hodin
cena: 600 Kč
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com nebo 604 282 141

obsah: vecerni vareni ve zdravem stylu. Prijdete z prace a nevite co rychle uvarit? Zde dostanete inspiraci, informace a ochutnavku v podobe vecere. Pokrm je pripraven, aby spravne vyrovnaval momentalni pocasi - chlad a vlhko a zaroven budou pouzity spravne nakombinovane typy pripravovaneho menu - fritovani ( ohriva), vareni ve stylu nishime( zklidnuje) , pickles ( podporuje cinnost jater, zdroj enzymu), sladky dezert bez cukru (neco sladkeho bez zahleneni a prekyseleni a tloustnuti)Zdravé vaření podle feng shui - Vánoční menu podle feng shui
termín a místo konání: 6.12.2008 od 10 - cca 16 hodin , Husova 9 - Praha 1 - galerie Podkroví
cena: 900 Kč
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com nebo 604 282 141

obsah: pripravime si "nahradni" vanocni menu ve zdravem stylu pouzivame zdrave suroviny, spravne vybalancovane.
Pujde o zdravovarenickove variace na vanocni tema.
Jak pripravit podobne menu - rybi polevka ze zdravych surovin, salat jako bramborovy, ryba trochu jinak, ale stale chutna. Vanocni dezert bez bileho jedu, tedy cukru :)Zdravé vaření na podle feng shui - na posílení imunity ( pro podzimní období)
termín a místo konání: 1.11. 2008 Brandýs n/ Labem
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: p. Tereza Šprynarová - mobil: 603 237 953CO? Podzimní vaření dle elementu země.
KDY? sobota 6.9.2008 od 10 - 17 hod.
KDE? Karlovy Vary - Základní škola Drahoňovice
Cena: 550 Kč
Další info: p. ing. Jiřina Perlingerová 728 502 963
CO? Podzimní vaření dle elementu země.
KDY? sobota 20.9.2008 - od 10 -17 hod.
KDE? Husova 9, Praha 1- galerie Podkroví
CENA: 1.000 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
mobil: 604 282 141
VAŘENÍ PODLE ELEMENTU DŘEVA (obdobi pro konec dubna, počátek května)
termín a místo konání: 26.4.2008 od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr - galerie Podkroví, Praha 1
lektor: Radka Hozmanová
cena: 900 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře: Budeme vařit takové menu, kterými podpoříme kulminující orgány pro tuto roční dobu - tj. játra a žlučník. Naučíte se typy přípravy, odpovidajici elementu "dreva".
Budete vědět, jaké druhy potravin spadají a tím pádem i léčí tyto orgány a jaké emoce souvisejí s tímto elementem. Ochutnáte menu, které je pro každý seminář sestavováno podle momentálního počasí a sezóny. Na každém semináři si dopřejeme malou relaxaci a jednoduché cviky, aktivizující naše některé meridiány, které si můžete používat ve vašem běžném denním životě.
VAŘENÍ PODLE ELEMENTU DŘEVA s OHNĚM ( období pro konec května a počátek června)
termín a místo konání: 24.5.2008 od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr - galerie Podkroví , Praha 1
lektor: Radka Hozmanová
cena: 900 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře: Na tomto semináři, jako na každém z předešlých, se dozvíte opět něco z teorie, jaké druhy potravin používat a jaké typy příprav nám spadají pod nově nastupující element a to je oheň. Povíme si něco i obecně z pohledu feng shui, jak se tento prvek manifestuje kolem nás, například v bydlení, materiálech...Naučíte se nové menu a jeho variacemi příprav, ochutnáte lehkou polévku, hlavní chod, dezert bez cukru. Zodpovíme dotazy, zrelaxujeme s hudbou po předešlé " navigaci" jak pracovat s tóny elementu ohně, protáhneme tělo.
Každý sobotní seminář vaření je koncipován tak, abyste se vždy něco nového dozvěděli, dostali typy na zdravé vaření. Naučíte se jednoduchou metodu na zrelaxování se i v práci, pokud na vás přijde únava a na závěr nám seminář pomohou uzavřít tóny relaxační hudby, jako sladká tečka nejen pro žaludek, ale také pro ucho.

VAŘENÍ PODLE elementu DŘEVA a OHNĚ v KARLOVÝCH VARECH
termín : 3.5.2008 Karlova Vary
lektor : Radka Hozmanová
kontakt vyřizuje p. Jiřina Perlingerová
Obsah semináře: Seminář bude obsahově probíhat velice podobně jako "pražská vaření".

Menu je koncipováno tak, aby podpořilo orgány, které v tuto letní dobu vládnou. Srdce a tenké střevo. Připravila jsem polentu ( kukuřičná kaše), která je bez chuti, ale je vynikající přílohou po dochucení. Posypaná je čerstvou cibulkou, orestovanou na sezamovém oleji. Zeleninová směs je v provensálském stylu zelenin - rajské, cukina, cibule ( v zimě a zvlášte syrové se nekonzumují, jsou příliš jinové - ochlazuji). My jsme je tepelně zpracovaly ( tedy jangem, navíc v letní jangové sezoně nás mohou zlehka ochladit), navíc jsme použili shouy a kuzu na dochucení a zmírnění jinového náboje zelenin. Dále - orestovaný tempeh ( vynikající zdroj bílkovin neživočišného původu) na oleji z praženého sezamu, doplnený lístkem čerstvé bazalky (tráví tuky, podporuje činnost srdce).


VAŘENÍ PODLE ELEMENTU OHNĚ
termín: 14.6. 2008
lektor: Radka Hozmanová
cena: 900 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře: S nastupujícím teplem, létem a délkou slunečního svitu je kolem nás hodně tzv. jangové energie. Jinak se oblečeme, než - li např. před měsícem. Jinak bychom měli také i jíst. Nepotřebujeme tolik teplého "jídelničení" , nicméně není dobře býti pouze na tzv. zdravých syrových zeleninových salátech. Dozvíte se, co právě v tuto dobu uvařit a připravit, abychom " šli s dobou" :)
S létem souvisejí v tradiční čínské medicíně dva orgány - srdce a tenké střevo. Připravíme si lehké menu polévku, hlavní pokrm, dezert bez cukru, lehký salát.
S létem souvisí hořká chuť, dozvíte se, čím jí ve správné podobě do organismu dopravit. Na závěr semináře si zacvičíme, ukážeme cesty " ohnivých" meridánů a zrelaxujeme při hudbě pod elementem ohně.Zdravé vaření v letním stylu s elementem ohně - v Římské
Kdy? 31.7. 2008 od 18 - cca 21.30 h.
Kde? Římská 21, Praha 2
cena : 600 Kč
Jak vařit v letním období, abychom odlevili organismu v parných dnech? Jaké suroviny podpoří orgány, které podle čínské medicíny právě vládnou - tenké střevo a srdce.
modul 1: " ÚVOD DO FENG SHUI "
termín: 9.- 11.5. 2008 od 10 - 17 hod. v Praze ( konkrétní místo bude upřesněno)
lektor : Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
cena: 4.500 Kč ( třídenní seminář, včetně skript)
Obsah semináře: Poučení z hodnot filosofie Východu. Zařazení FS do systému filosofie TAO. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu, pěti elementů, škola formy - v okolní krajině, v obytném prostoru, na pracovišti - z pohledu "pěti zvířat". Analýza místnost po místnosti - kuchyně, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, domácí pracovna apod. Co je Pa-kua, trigramy a jak se s nimi pracuje? Barvy, tvary a jejich vliv. Feng shui pro podnikání. Rozbor praktických ukázek - půdorysů. Prezentace příkladů z praxe (interiéry, kanceláře, doplňky, styl oblékání...)
Naučíte se: O čem je Feng Shui, jeho definice z vícero pohledů. Jak aplikovat principy Feng Shui v osobním životě. Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi" a eliminovat negativní "chi".
Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. Poznáte, jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. Porozumíte principům jinu a jangu, jejich významu a působení v praktických každodenních záležitostech. Dostane se vám rady, jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví.
Seminář je vyučován podle systému modulů, které sestavil Roger Green, jehož učení jsme v České Republice jako jediní oprávněni předávat dál. V ceně semináře jsou originální autorizovaná skripta.

modul 2: " ŠKOLA KOMPASU "
termín: 20.- 22.6. 2008 od 10 - 17 hod. Husova 9 - Zlatý dvůr - galerie Podkrovi, Praha 1
lektor: Radka Hozmanová
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
cena : 4.500 Kč ( třídenní seminář, včetně skript)
Obsah semináře: Stručný program semináře: Ming kwa - trigram osudu, aplikace a výpočet, příznivé a nepříznivé směry, metoda Ba zhai pomocí kompasu Lopan, I-ting, Feng shui astrologie pro severní a jižní hemisféru, jak použít Ba zhai a školu formy.
Během vznikání tohoto uceleného systému, brali naši předkové v úvahu podprahový vliv universálních kosmologických principů a cyklů změn. Je to hluboký, poetický a cílený pohled na život jako takový.
Naučíte se:
· ming kwa -trigramy osudu - jejich aplikaci a výpočty
· používat Vaší nejvýhodnější prostorovou orientaci, příznivé a méně příznivé směry
· ba zhai metodu pro sektory a směry v domě
· trigramy a I Ching
· Ba kwa pro severní a jižní hemisféru
· Taoistické zásady
· Nauku o směrech a cestování
· Principy designu používající metody Ba Zhai s kompasem Lo pan a Ming Kwa zahrnující školu formy
modul 3: " HOROSKOPY "
termín: 7.-10.8.2008
lektor: Roger Green
cena: 6.000 Kč ( čtyřdenní seminář se zahraničním lektorem, včetně skript)
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře:Čtyři pilíře osudu je čínským systém stvořený našimi předky, je založen na horoskopu jehož základem jsou "nebeské stonky a pozemské větve" Vašeho času narození.
Vysoce propracovaný nástroj pomocí kterého tvoříme důležitou základnu pro tvorbu rad našim klientům feng shui.
Systém tohoto horoskopu má vztah k nápomocným elementům které jsou integrovány do klientova feng shui, dává praktikantovi možnost vhledu do oblasti a předpokladů zdraví, kariéry, bohatství, vztahů, partnerské vztahy, štastné a méně šťastné období apod.

Naučíte se:
· Porozumět zásadám nebeských stonků a pozemských větví
· vypočítat osm charakterů daných dobou a místem narození, zahrnujících i jižní hemisféru
· analyzovat horoskop čtyř pilířů identifikací jeho slabších a silných míst
· odhadnout charakter osoby
· poradit vhodné feng shui aspekty pro design, nápravné prostředky, barvy a objekty pro jednotlivé individuality
· vypočítat sťastná období a kreslit životní diagramy pro poradenství ve feng shui
· analyzovat příznivá a méně příznivá období
· naučíte se orientovat se v pokročilém diagramu astrologie Tzu Wei a souvisejícího s 37 hvězdami.

Komu je seminář určen? Profesionálním architektům, designérům, poradcům životního stylu, i Vám, kteří se zajímáte o astrologii i jen jako hobby, pro vlastní potřebu i potřebu svých přátel. Poradcům feng shui k hlubšímu a širšímu rozboru klientovy situace a nalezení vhodného řešení.
jednodenní seminář: " HOROSKOPY PRO POKROČILÉ "
termín : 11.8. 2008
lektor : Roger Green
cena : 1.500 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře : Tento informačně, jako všechny ostatní, úžasný seminář, který navazuje volně na základní seminář modul 3.Je potřeba odabsolvovat modul 3, abyste dokázali horoskop sestavit. Naučíte se s informacemi, praktickými ukázkami pracovat a dalším rozborem rozkrývat vazby mezi jednotlivými pilíři a prvky v nich zastoupených. Podle data narození - roku, měsíce , dne a hodiny narození se sestavený horoskop " čte".
Vznikají tak tzv. čtyři pilíře, které ve vzájemném kontextu dávají naprosto úžasné informace, které využijete pro Vás osobně, členy rodiny, klienty, protože Vám dají zpětnou vazbu toho, co si dokážete přečíst z prostoru o člověku, takže Vám buď informace utvrdí, nebo naopak ještě více rozprostřou a otevřou. Díky tzv. " šťastným pilířům " se pak pracuje s informacemi s prostorem a časem, nebo -li se dozvíte Vaše nejlepší období v životě. Naopak - vše je proces, takže nic není stejné, vše plyne. Je proto zákonité, že máme i horší časy. Můžete se o nich dozvědět také. Je lepší tyto informace znát, protože se na ně můžete připravit a zaujmout pro to i svoje postoje, abyste se příliš nevyčerpávali, ale Vaše jednání a konání byla v takovém čase konstruktivní. Jako každý seminář s těmito tématy je vždy velké dobrodružství a taková malá slavnost, i tento seminář je jedním z nich.
Je to radost z nových smysluplných informací a setkávání s podobně naladěnými lidičkami :)
jednodenní nadstavbový seminář: " FOOD ENERGETIC"
termín: 12.8. 2008
lektor : Roger Green
cena: 1.500 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře: vynikající seminář, který Vám pomůže podívat se na způsob stravování a stravovacích návyků jako způsob celostního přístupu ke zdraví. K nalezení psychické i fyzické rovnováze.
Stravu lze chápat jako prevenci vyvarování se nemocem. ( I nemoce lze vyčíst z horoskopů, zjednat tak díky harmonii prvků potřebnou možnou nápravu a zvolit stravovací náhradu.)
Roger pořádá i semináře s vařením, kde učí svoje studenty právě těmto praktickým dovednostem. Rozděllíme si potraviny z pohledu jinu a jangu, naučíte se podívat jídlo, jako způsob i našeho " člověčího" bytí. Protože to, co jíme má z pohledu jinu a jangu svůj charakter.
Tyto vibrace se nám dostávají do těla a zároveň ovlivňují i naše emoce. Jíme - li vyváženě, i takoví pak jsme.
Nenechte si ujít, velice zajímavé, říkám tomu " vnitřní feng shui".
...Změníš - li stravu, změníš svůj osud...
Kliknutím na tento odkaz si můžete přečíst více informací k tomuto semináři (v angličtině).

Zapomněli jsme fotit během semináře. Tyto fotky zachycují pouze konečný stav s dobrovolníky na pomoc s úklidem. Nabízíme "pro oko" fotku lehkého salátu z mořských řas Arame a blanšírovaných zelených fazolek a mrkve, ochucených sezamovým olejem, shoyu omáčkou a citronem. Perfektně balancoval horké letní srpnové dny a přinesl zdroj minerálů, vlákniny a kvalitních olejů. Ochutnávka byla čerstvě připravena závěrem semináře. Vynikajici nepečený dezert s jáhlami, agarem a broskvemi se nám nepodařil zachytit, neboť byl tak dobrý, že zmizel velice rychle z našich misek. Více info a možnost studia na seminářich viz výše.


VAŘENÍ PODLE ELEMENTU ZEMĚ a DŘEVA. (přechodná sezóna právě pro počátek jara).
termín a místo konání : 29.3.2008 od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr - galerie Podkroví , Praha 1
lektor : Radka Hozmanová
cena : 900 Kč
kontakt: radka.fengshui@gmail.com
Obsah semináře : Nejprve si povíme o tom, jak se prezentuje " dřevo" ve stravě. Jaké typy přípravy, jaké druhy potravin pod něj spadají.
Stále ještě cítíme, že není až tak teplo, obzvláště o těchto Velikonocích. Je proto potřeba si uvědomit, že bychom měli stále konzumovat potraviny, které nás ohřívají, podporují a nikoliv ochlazují a oslabují. Budeme vařit takové menu, které bude vhodné do této roční doby, tj. do přechodu mezi zimou a počínajícím jarem. Vždy beru v potaz také momentální denní počasí, když seminář probíhá. Říkáme si i varianty jak upravit některé na semináři uvařené produkty, abyste měly širší inspiraci a představu a nebály se pak nakupovat nové věci v prodejnách zdravé výživy a také odzkoušet něco nového.
Na jaře kulminují dva orgány, spadající pod element "dřeva" - žlučník, játra. Ukážeme si také, kudy běží po těle tyto meridiány a protáhneme tělo cviky, kterými se dané orgány posilují. Zrelaxujeme s hudbou. Na semináři vládne milá atmosféra v příjemných podkrovních prostorách, se dřevěnou podlahou, potkáváme se zde navzájem, společnou řečí si můžeme předat vzájemné názory a zkušenosti na různých polích :)

Z D R A V É   V A Ř E N Í   S   E L E M E N T E M   V O D Y

Termín a místo konání: 26.1.2008 (sobota), od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1 - galerie Podkroví
Cena: 900 Kč
Lektor : Radka Hozmanová
Obsah semináře : V současné době máme zimu, jako roční sezonu. Cítíme kolem sebe chlad, vlhko, nebo sucho až řezavo.
Potřebujeme se proto prostřednictvím jídla zahřát a přinést tělu to, co ho posilní, ne oslabí. Tomuto období vládne element voda a v čínské medicíně jsou to dva orgány - ledviny a močový měchýř. Možná vám bývá často zima a cítíte se unaveni. Možná to je tím, že z pocitu zdravé stravy jíte v tuto dobu syrovou zeleninu, bílý cukr a bílou mouku, neopražené oříšky, hodně kávy. Dáte si třeba takový moučníček a pak stojíte někde na venku a začne vám být najednou zima. Poživili jste totiž v sobě díky stravě moc jinu ( z pohledu makrobiotiky).
Protože máme jinové roční období - zimu, tím více ho - chladu - máme jak kolem sebe tak i v nás, právě ve špatné skladbě potravin. Na tomto semináři se dozvíte, jakými druhy potravin doplníte správnou " chi" , abychom vyrovnali jin a jang v nás. Jak a čím se zahřát.
Seminář probíhá interaktivně a v malém počtu lidiček. Připravím pro vás celé menu - polévku, hlavní pokrm, dezert bez cukru. V průběhu si zapisujete informace a postup. Na semináři je příjemná atmosféra.

Sebou si vezměte psací potřeby, sešit, přezůvky a velcí jedlíci svačinku. Obvykle nemáme přestávku, po ochutnávce zodpovíme dodatečné dotazy.

Jak se na seminář přihlásíte? Prosím napište mi na adresu radka.fengshui@gmail.com, nebo zavolejte na 604 282 141 nebo na pevnou linku 235 31 16 28 a zpět vám pošlu bližší informace, jak s platbou atd.

Prosím, přihlašujte se včas a závazně, protože se pro vás připravuje a nakupuje dostatečné množství potravin. Děkuji vám za pochopení a těším se na viděnou.

F E N G   S H U I   M O D U L   1

Termín a místo konání: 17.-19.11.2007, od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1
Cena: 4.500 Kč
Lektor: Radka Hozmanová
Obsahové schéma modulu 1 je totožné jako u předchozích odpřednášených modulů 1.
Vždy je obohacen o nové zkušenosti a postřehy a je veden interaktivní formou.
Přihlášky nebo dotazy prosím zasílejte na emailovou adresu radka.fengshui@gmail.com nebo volejte na 235 311 628, kde Vám budou poskytnuty i další organizační pokyny.

Z D R A V É   V A Ř E N Í   S   E L E M E N T E M   Z E M Ě

Termín a místo konání: 3.11.2007, od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1
Cena: 900 Kč
Lektor : Radka Hozmanová
Po krátkém úvodu do teorie jinu a jangu v potravinách si povíme, jak správně vařit v nastalé roční době, abychom se cítili dobře v chladné sezóně. Jak uvařit jídlo, které nás zahřeje, zklidní a připraví na zimu. Připravím pro vás menu - polévku, hlavní chod, dezert bez cukru.
V průběhu semináře si děláte zápisky a sledujete postup, jak co uvařit. Po ochutnávce pokrmu si popovídáme více o elementu "země" a uděláme krátkou relaxaci.
Prosím, přihlašujte se na seminář včas a závazně, neboť pro vás nakupujeme suroviny, ze kterých pokrm připravujeme - děkuji Vám za pochopení.
Těším se na společně strávené chvíle o mlhavé listopadové sobotě :)
Kontakt : email radka.fengshui@gmail.com nebo 235 311 628.

Z D R A V É   V A Ř E N Í   S   E L E M E N T E M   K O V U

Termín a místo konání: 1.12.2007, od 10 - 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1
Cena: 900 Kč
Lektor : Radka Hozmanová
Postup při semináři je stejný jako v předešlých. Budeme však vařit pod " nadvládou" elementu kovu. Povíme, čím je charakterizován kov. Připravíme si a ochutnáme menu.
Krátce zrelaxujeme, zodpovíme si dotazy.
Kontakt: viz předešlé semináře.

ZDRAVÉ VAŘENÍ S ELEMENTEM KOVU

Termín a místo konání 4. 11. 2006, od 10 do 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1, galerie "Podkroví"

Cena: 900 Kč.


Úvod do vaření dle elementů, typy potravin, zeleniny a ovoce dle jinu a jangu.
Jak správně krájet ? Druhy krájení, jako způsob uvolnění jinu a jangu tedy chuti z produktů.
Ukázka vaření - uděláme si ochutnávku jednoho menu, které nás má v tomto chladném počasí zahřát.
Uvařím pro vás posilující polévku, hlavní jídlo, sladký dezert bez cukru. V průběhu vaření Vám budu průběžně vysvětlovat postup, vy si budete zapisovat. Po ochutnávce si k tématu popovídáme, uděláme relaxaci na element kovu, abychom společně " dostrávili - ly " příijemnou listopadovou sobotu, ze které si můžete odnést nové poznatky i příjemný pocit společně a smysluplně stráveného času.
Prosím, vezměte si sebou svačinku, uděláme si také asi hodinovou polední přestávku. Ukázka je ochutnávkou, nikoli plnou porcí.
Menu je překvapení :)


CO SEBOU? Psací potřeby, sešit, pastelky, přezůvky.


JAK SE NA SEMINÁŘ PŘIHLÁSÍTE?
Napište mi prosím mail, že se hlásíte na seminář "Vaření dle elementu kovu." Platbu byste provedli u vstupu. Prosím, nenechávejte přihlášení na poslední chvíli a pokud se přihlásíte, akceptujte toto jako zavázné vaše rozhodnutí. Budeme pro vás připravovat prostor, nakupovat produkty na množství přihlášených lidiček a potřebuji znát tedy, kolik nás bude.
Děkuji Vám za pochopení.

Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 
 

FENG SHUI MODUL 1

Termín a místo konání 25. - 27. 11. 2006, od 10 do 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1

Cena: 4 500 Kč.


ZÁKLADNÍ KURS - MODUL 1.

Seminář vede Radka Hozmanová

Poučení z hodnot filosofie Východu. Zařazení FS do systému filosofie TAO. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu, pěti elementů, škola formy - v okolní krajině, v obytném prostoru, na pracovišti - z pohledu "pěti zvířat". Analýza místnost po místnosti - kuchyně, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, domácí pracovna apod. Co je Pa-kua, trigramy a jak se s nimi pracuje? Barvy, tvary a jejich vliv. Feng shui pro podnikání. Rozbor praktických ukázek - půdorysů. Prezentace příkladů z praxe (interiéry, kanceláře, doplňky, styl oblékání...)

Naučíte se: O čem je Feng Shui, jeho definice z vícero pohledů. Jak aplikovat principy Feng Shui v osobním životě. Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi" a eliminovat negativní "chi".

Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. Poznáte, jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. Porozumíte principům jinu a jangu, jejich významu a působení v praktických každodenních záležitostech. Dostane se vám rady, jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví.

Seminář je vyučován podle systému modulů, které sestavil Roger Green, jehož učení jsme v České Republice jako jediní oprávněni předávat dál. V ceně semináře jsou originální autorizovaná skripta.

Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.


FENG SHUI MODUL 1

Termín a místo konání 28. - 30. 7. 2006, od 10 do 17 hodin, Husova 9 - Zlatý dvůr, Praha 1

Cena: 4 500 Kč.


ZÁKLADNÍ KURS - ČÁST 1.

Seminář vede Radka Hozmanová

Poučení z hodnot filosofie Východu. Zařazení FS do systému filosofie TAO. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu, pěti elementů, škola formy - v okolní krajině či v obytném prostoru, analýza místnost po místnosti z pohledu "zvířat" ze školy formy a zároveň dle funkce jednotlivé místnosti - kuchyně, dětský pokoj apod.Co je Pa- kua a jak se s ní pracuje. Barvy, tvary a jejich vliv. Feng shui pro podnikání. Naučíte se: O čem je Feng Shui, jeho definice z vícero pohledů. Jak aplikovat principy Feng Shui v osobním životě. Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi".

Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. Poznáte jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. Porozumění principům jinu a jangu, Tao, teorii pěti elementů. Jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví.

Seminář je vyučován podle systému modulů, které sestavil jeden z našich vyučujících Roger Green. V ceně semináře jsou skripta.

Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 
 
 
 

SEMINÁŘ SAKRÁLNÍ GEOMETRIE S DANEM WINTEREM V PRAZE

Termín konání 23. - 26.3. 2006 v Praze.

 
 

Dan Winter je původem Američan, nyní žije ve Francii. V poslední době je považován díky svým znalostem, schopnostem a zkušenostem za filosofa moderní doby. Mezinárodně uznávaný a vědecky vzdělaný autor několika publikací, propojuje na svých přednáškách po celém světě nejmodernější poznatky vědy v souvislosti s učením starověkých národů, jako byli Egypťané, Řekové a Římané. Objasňuje srozumitelným způsobem vztahy mezi "strohými poznatky vědy", mytologie a životem samým, velice úžasným, přitom přirozeným, téměř dechberoucím způsobem - pomocí vizuální projekce, kombinované se specifickými zvukovými nahrávkami a Danovým živelným řečnickým talentem. Jeho způsob výuky je průkopnický v tom, že nás dokáže provést novou dimenzí vnímání naší reality a historie lidstva, jeho objevů a různých kultur, avšak na podkladu citlivého přístupu k lidské bytosti, a to i z pohledu duchovního, jakou člověk je.

Více o Danu Winterovi naleznete na www.soulinvitation.com.

Bližší informace najdete v českém jazyce zde, English version here

FENG SHUI MODUL 3 - Feng Shui horoskop

Termín konání 8. - 11.4. 2005 v Praze.

Seminář s Rogerem Greenem.

 
 

Čtyři pilíře osudu je čínským systém stvořený našimi předky, je založen na horoskopu jehož základem jsou "nebeské stonky a pozemské větve" Vašeho času narození.
Vysoce propracovaný nástroj pomocí kterého tvoříme důležitou základnu pro tvorbu rad našim klientům feng shui.
Systém tohoto horoskopu má vztah k nápomocným elementům které jsou integrovány do klientova feng shui, dává praktikantovi možnost vhledu do oblasti a předpokladů zdraví, kariéry, bohatství, vztahů, partnerské vztahy, štastné a méně šťastné období apod.

Naučíte se:
· Porozumět zásadám nebeských stonků a pozemských větví
· vypočítat osm charakterů daných dobou a místem narození, zahrnujících i jižní hemisféru
· analyzovat horoskop čtyř pilířů identifikací jeho slabších a silných míst
· odhadnout charakter osoby
· poradit vhodné feng shui aspekty pro design, nápravné prostředky, barvy a objekty pro jednotlivé individuality
· vypočítat sťastná období a kreslit životní diagramy pro poradenství ve feng shui
· analyzovat příznivá a méně příznivá období
· naučíte se orientovat se v pokročilém diagramu astrologie Tzu Wei a souvisejícího s 37 hvězdami. Informace na radka.fengshui@gmail.com nebo tel. čísle 235 311 628.

Komu je seminář určen? Profesionálním architektům, designérům, poradcům životního stylu, i Vám, kteří se zajímáte o astrologii i jen jako hobby, pro vlastní potřebu i potřebu svých přátel. Poradcům feng shui k hlubšímu a širšímu rozboru klientovy situace a nalezení vhodného řešení.

Na seminář je možné se přihlašovat již nyní na výše uvedených kontaktech.

 

 

FENG SHUI MODUL 5 - druhá dvoudenní část

Termín konání: 6. - 7. dubna.

 

FENG SHUI - Modul 5, seminář s Rogerem Greenem. Závěrečné praktické zkoušky. Podrobný popis bude upřesněn. Na seminář je nutné se přihlásit v dostatečném předstihu. Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 

Místem konání po oba dny budou pro Vás ne jako obvykle přednášková místnost, ale oficiálně fungující skutečné kanceláře nebo obytné prostory. Jeden prostor a jeho analýza dopoledne a jeden prostor a jedna analýza odpoledne. Během cvičné konzultace, která probíhá pro celou skupinu zároveň budeme celý prostor sledovat z různých feng shui principů. Budete si dělat svoje vlastní poznámky na základě vlastních znalostí, postřehů a intuice, abychom našli konkrétní "důkazy" o fungování či stagnaci projevené "chi".Roger a tlumočnice prochází se skupinou také. Po zmapování prostoru si na místě uděláme rozbor celé situace, porovnáme si navzájem postřehy, abychom se dopracovali k nejoptimálnějšímu řešení pro daný prostor a jeho obyvatele.

První den - 6.4.2005 - bude skupinová praktická konzultace s Rogerem a tlumočnicí, rozbor prostoru, zhodnocení, nalezení řešení. 7.4.2005 se sejdeme v předem určené seminářové místnosti. Přinesete si sebou odpovědi na 100 kontrolních otázek, které jste obdrželi v říjnu 2004 na první části modulu 5. V dopolední části si zodpovíte a zkontrolujeme odpovědi na ně. V odpolední části každý z účastníků dostane časový prostor cca.15-20 minut k odprezentování vlastního vybraného cvičného projektu.Může to být obytný prostor, nebo kancelář, jež jste řešili nebo si je vyberete jako vlastní tréninkové téma k odprezentování pro modul 5. Instrukce ke zpracování dostanete letos na podzim.Použijete v něm znalostí nabytých v předchozích modulech a dosavadní osobní zkušenosti. O projektu budete hovořit před ostatními účastníky v učebně.

Na závěr modulu 5, po ukončení všech cvičných projektů, Vám bude předán certifikát o absolvování feng shui seminářů s Rogerem Greenem. Večer je plánována malá oslava, posezení a rozloučení.

DODATEK: Na seminář se mohou přihlásit účastníci, kteří absolvovali dosud odvyučované 4 moduly a první část modulu 5 v říjnu 2004.

Jedná se o: Modul 1 - " Úvod do feng shui "

Modul 2 - " Škola kompasu, astrologie a I- ting"

Modul 3 - " Horoskopy - Čtyři pilíře osudu "

Modul 4 - " Letící hvězda "

Způsob platby: Platbu můžete provést jednorázově převodem na účet, nebo platit v hotovosti před započetím semináře. Je nutné, abyste mě o tom informovali předem,což uvedete v přihlášce, kolonka platba.

 

!Pozor! Případní zájemci o zakoupení profesionálního kompasu Lopan se mohou přihlásit na výše uvedených kontaktech. Cena 450 USD včetně manuálu.

 

 

 

 

 

 

FENG SHUI MODUL 5 - první dvoudenní část

Termín konání 13. - 14. 10. 2004.

FENG SHUI - Modul 5, seminář s Rogerem Greenem. Závěrečné praktické zkoušky. Podrobný popis bude upřesněn. Na seminář je nutné se přihlásit v dostatečném předstihu. Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 

FENG SHUI MODUL 2 - Feng shui astrologie

Termín konání 15. - 18.10.2004 v Praze.

Lektor semináře Roger Green (Austrálie).

Stručný program semináře: Ming kwa - trigram osudu, aplikace a výpočet, příznivé a nepříznivé směry, metoda Ba zhai pomocí kompasu Lopan, I-ting, Feng shui astrologie pro severní a jižní hemisféru, jak použít Ba zhai a školu formy.

 

Během vznikání tohoto uceleného systému brali naši předkové v úvahu podprahový vliv univerzálních kosmologických principů a cyklů změn. Je to hluboký, poetický a cílený pohled na život jako takový.
Naučíte se:
· ming kwa -trigramy osudu - jejich aplikaci a výpočty
· používat Vaší nejvýhodnější prostorovou orientaci, příznivé a méně příznivé směry
· ba zhai metodu pro sektory a směry v domě
· trigramy a I Ching
· Pa-kua pro severní a jižní hemisféru
· Taoistické zásady
· čtverec Lo-Shu a jeho použití v praxi
· Nauku o směrech a cestování
· Principy designu používající metody Ba Zhai s kompasem Lo pan a Ming Kwa zahrnující školu formy

Komu je seminář určen? Profesionálním architektům, designérům, dekoratérům i Vám "laikům", kteří se o toto umění harmonizace prostoru a člověka zajímáte.

 

FENG SHUI MODUL 1

Termín konání 9. - 12. 7. 2004

ZÁKLADNÍ KURS - ČÁST 1. Poučení z hodnot filosofie Východu. Zařazení FS do systému filosofie TAO. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu, pěti elementů, škola formy - v okolní krajině či v obytném prostoru, analýza místnost po místnosti z pohledu "zvířat" ze školy formy a zároveň dle funkce jednotlivé místnosti - kuchyně, dětský pokoj apod.Co je Pa- kua a jak se s ní pracuje. Barvy, tvary a jejich vliv. Feng shui pro podnikání. Naučíte se: O čem je Feng Shui, jeho definice z vícero pohledů. Jak aplikovat principy Feng Shui v osobním životě. Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi". Jak eliminovat nevyhovující vlivy negativní energie. Jak analyzovat prostory, budovy, místa. Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. Poznáte jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. Porozumění principům jinu a jangu, Tao, teorii pěti elementů. Jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví. Informace na tel. čísle 235311628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 

 

FENG SHUI MODUL 4

Termín konání 25. - 28. 7. 2003.

FENG SHUI - Modul 4, seminář s Rogerem Greenem. Kompas Lo-pan a jeho využití v praxi. Vysvětlení jednotlivých polí. Procivičování zaměřování kompasem Lo-pan v terénu. Na seminář je nutné se přihlásit v dostatečném předstihu. Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 

VÍKENDOVÝ DUCHOVNÍ SEMINÁŘ S RITODGATOU A SUCHETOU

 

Termín konání 24. - 25. 7. 2004.

 

SEMINÁŘ JE ZAMĚŘEN NA TÉMA: Co je duchovno v našem denním životě a jak jej prožívat. Proč k nám přichází bolest psychická i fyzická. Jak umět řešit a vyřešit naše problémy (nastalé situace) v životě - ve vztazích s rodiči, přáteli, dětmi, se sebou samými, na pracovišti s kolegy a nadřízenými, ve stresových osobních i pracovních situacích... Proč k nám přicházejí a opakovaně se vracejí některé situace a nemoci. Umění rozpoznat staré vzorce chování a svojí vůlí a vědomím se pokusit je odstranit a naordinovat si vzorce nové. Dále nám budou ukázány metody jak zklidnit emocemi rozbouřenou mysl nebo jak se do této situace vůbec nedostat... Jak sebe samého zklidnit např. před důležitým jednáním, schůzí apod. Jak správně dýchat... Pozvání: Možná právě řešíte svou komplikovanou životní situaci. Možná se právě cítíte být sami. Možná právě máte volný víkend pro sebe. Určitě Vám tento víkend nesplyne s ostatními, ale zbyde po něm malé světýlko, které možná, pokud si to dovolíte, se jednou silněji rozhoří...

Fotografie z proběhlého semináře - srpen 2003 Prachatice.

FENG SHUI MODUL 2

Termín konání 20. - 23. 2. 2003.

ZÁKLADNÍ KURS - ČÁST 2 seminář se Suzie Jayes. Ming kwa - trigram osudu - aplikace a výpočet, příznivé a nepříznivé směry včetně Vašich výhodných prostorových orientací. Metoda Ba zhai a jeji aplikace pomocí kompasu Lo pan. I ting - vysvětlení základních trigramů a jejich použití ve feng shui, použití jako věštebné metody. Aplikace metody Ba zhai a školy formy, astrologie pro severní a jižni hemisféru, nauka o směrech a cestování - directionologie. Taoistické zásady. Informace na radka.fengshui@gmail.com nebo tel. čísle 235 311 628.

 

ODPOLEDNÍ SEMINÁŘ - FENG SHUI PRO BUSINESS

Termín konání úterý 25. 2. 2003.

FENG SHUI PRO BUSINESS - seminář se Suzie Jayes. Dozvíte se jak najít vhodné místo pro podnikání. Naučíte se jak upravit kancelář a zlepšit firemní image. Návrhy vizitek, použití materiálů a kancelářských doplňků, vhodných barev a mnoho dalších cenných rad. Na seminář je nutné se předem přihlásit. Počet účastníků je omezen. Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 

FENG SHUI MODUL 1

Termín konání 21. - 24. 11. 2002.

ZÁKLADNÍ KURS - ČÁST 1 seminář se Suzie Jayes. Poučení z hodnot filosofie Východu. Vysvětlení dynamiky jinu a jangu pro vyrovnaný osobní život a duchovní rozvoj. Naučíte se pochopit principy feng shui a jeho definice z vícero pohledů. Jak jej aplikovat v osobním životě. ·Porozumět a umět pracovat s kladnou "chi" a jak eliminovat nevyhovující vlivy negativní energie. ·Jak analyzovat prostory, budovy, místa. Objasní se Vám přístupy pro vytváření (design) předmětů, prostorů vnitřních i vnějších a jejich obnovu. ·Poznáte jak na nás působí jednotlivé barvy, tvary a okolní prostředí. ·Porozumění principům jinu a jangu, Tao, energii potravin, teorii pěti elementů. Jak využít tyto informace pro udržení fyzického a duševního zdraví. ·Feng shui pro podnikání. Informace na tel. čísle 235 311 628 nebo na radka.fengshui@gmail.com.

 
 

FENG SHUI MODUL 2 - Feng shui astrologie

Termín konání 11. - 14.4.2002.

Lektor semináře Frans van Til.

Stručný program semináře: Ming kwa - trigram osudu, aplikace a výpočet, příznivé a nepříznivé směry, metoda Ba zhai pomocí kompasu Lopan, I-ting, Feng shui astrologie pro severní a jižní hemisféru, jak použít Ba zhai a školu formy.

 

Během vznikání tohoto uceleného systému, brali naši předkové v úvahu podprahový vliv universálních kosmologických principů a cyklů změn. Je to hluboký, poetický a cílený pohled na život jako takový.
Naučíte se:
· ming kwa -trigramy osudu - jejich aplikaci a výpočty
· používat Vaší nejvýhodnější prostorovou orientaci, příznivé a méně příznivé směry
· ba zhai metodu pro sektory a směry v domě
· trigramy a I Ching
· Ba kwa pro severní a jižní hemisféru
· Taoistické zásady
· Nauku o směrech a cestování
· Principy designu používající metody Ba Zhai s kompasem Lo pan a Ming Kwa zahrnující školu formy

 

FENG SHUI MODUL 3 - Feng Shui horoskop

Termín konání 9. -12.5. 2002.

Seminář s Rogerem Greenem.

Čtyři pilíře osudu je čínským systém stvořený našimi předky, je založen na horoskopu jehož základem jsou "nebeské stonky a pozemské větve" Vašeho času narození.
Vysoce propracovaný nástroj pomocí kterého tvoříme důležitou základnu pro tvorbu rad našim klientům feng shui.
Systém tohoto horoskopu má vztah k nápomocným elementům které jsou integrovány do klientova feng shui, dává praktikantovi možnost vhledu do oblasti a předpokladů zdraví, kariéry, bohatství, vztahů, partnerské vztahy, štastné a méně šťastné období apod.
Naučíte se:
· Porozumět zásadám nebeských stonků a pozemských větví
· vypočítat osm charakterů daných dobou a místem narození, zahrnujících i jižní hemisféru
· analyzovat horoskop čtyř pilířů identifikací jeho slabších a silných míst
· odhadnout charakter osoby
· poradit vhodné feng shui aspekty pro design, nápravné prostředky, barvy a objekty pro jednotlivé individuality
· vypočítat sťastná období a kreslit životní diagramy pro poradenství ve feng shui
· analyzovat příznivá a méně příznivá období
· naučíte se orientovat se v pokročilém diagramu astrologie Tzu Wei a souvisejícího s 37 hvězdami. Informace na radka.fengshui@gmail.com nebo tel. čísle 235 311 628.

 
 

SEMINÁŘ VASTU SHASTRA

Termín konání 12-15.07.2001 v Praze, přednáška pro veřejnost 11.07.2001

Přednáší a výuku povede Sashikala Ananth,
absolventka university architektury v Madrasu

Semináře a přednáška budou tlumočeny do češtiny, pro účastníky budou připraveny skripta v češtině. Seminář se bude konat v překrásném prostředí pražské Bertramky, v místě se zahradou, kde bydlel a skládal při svém pražském pobytu A. Mozart.

Středa 11. 7. od 17:00 do 20:00 hod. - program přednášky pro veřejnost: obecné seznámení s principy Vastu shastra. Délka přednášky 3 hodiny, vstup zdarma. Místo konání: v Praze na adrese DÁ TÁ ÓM CENTRUM, Koněvova 110, Praha 3

program semináře 12. - 15. 5. 2001 ve vile Bertramce, její zahradě a terase, Mozartova 169, Praha 5
1.den, čtvrtek 8:00 - 16:00 - hledání podstaty a kvalit prostoru, vysvětlení indické kosmologie, historie vastu, úvod do rituálů harmonizace prostoru, spojení vastu s ajurvédským lékařstvím, jógou a meditací. Za pěkného počasí se budou části semináře konat venku.

2.den, pátek 10:00 - 18:00 - porozumění vlivům energií na čas a prostor, vysvětlení tvůrčích principů při tvorbě prostoru, ukázka rituálu pro úspěšný začátek stavby, chápání universálních principů pro současné použití v rámci našich kulturních zvyklostí.

3.den, sobota 9:00 - 16:00 - principy navrhování základních forem prostoru, podrobný rozbor energií v domě, naučíte se rituál oživování nově vzniklého prostoru, principy měření, rytmu a proporcí.
Od 17:00 koncert skupiny Fontána, Ivo Sedláčka a Mikoláše Bělíka pro účastníky kursu vstup zdarma. Po skončení koncertu bude slavnostní vernisáž výstavy vodních objektů vytvořených podle principů Feng shui a Vaastu v zahradě Bertramky.

4.den, neděle 10:00 - 17:00 - rovnováha vnitřních a vnějších prostor, harmonizace obytného prostoru prostřednictvím manter, tvarů, barev a dalších forem architektury, podrobné zopakování principů vastu shastra, ukázka rituálu "příznivého vstupu energií do domu", otázky
a odpovědi.

 

ENERGIE POTRAVIN, FENG SHUI TĚLA A DUŠE

Termín konání 31.05.-03.06 2001 v Praze

Přednášet bude italský učitel Roberto Marrocchesi, Původní profesí magistr farmacie, dvacet let praxe v makrobiotickém způsobu života, několikaletý společný pobyt v USA s Williamem Spearem, kde byl jejich přímý učitel Michio Kushi. Energetická filosofie stravy, sezonní vaření, způsoby přípravy jídla, vliv stravy na tělo a duchovní rozvoj, stravování jako prevence proti nemocem, zlepšení kvality osobního života, kosmologická astrologie-nine star ki a kalkulace pro příští rok.

 

Všechny semináře jsou tlumočeny do češtiny.