dnes je úterý 16. dubna 2024

Povánoční čas směřující k novému solárnímu roku.

09.01.2019napsala Radka Hozmanová

Máme za sebou vánoční svátky, máme za sebou také a to nás zajímá z pohledu charakteristiky ročního období podle principů feng shui, a to je zimní slunovrat. Tímto pravým svátkem hlubokého jinu, jinak také období našeho osobního uvnitřnění a myšlenkového srovnání nás samotných sebou samými, jsme překlenuli jednu polovinu roku a velkým obloukem, mající vzestupnou tendenci, si to přímo namíříme k opačné polaritě, a to je letní slunovrat. K teplu a světlu,k  jaru a létu. To ovšem budeme muset pár pátků posečkat. Máme před sebou vstup do nového solárního roku. Ve feng shui je toto datum neměnné, je to vždy 4.únor každého nového roku. Něco jiného je ovšem nový lunární rok, který je pohyblivý. Nový solární kalendář je základem pro práci s principy feng shui. Síla jeho paprsků v různých ročních obdobích nám dává pocítit charakter různých ročních období, protože díky světlu a teplu, ať je někdy méně a někdy více, vzniká v přírodě dynamika, jejíž paralelou je také střídání noci a dne. Jednotlivá roční období můžeme připodobnit k jednotlivým elementům, jako charakterům "chi". Období ledna a února jednak končí starý a začíná nový solární rok, ale také je to období přemýšlení nad tím, co jsme udělali dobře a co nechceme již opakovat, co uděláme nově, abychom s přílivem nové energie roku mohli pomalu vykročit do nových začátků. Pokud jsme nestihli si vše uklidit nejen v sobě a našich domovech, čas tohoto ročního období nám k tomu nabízí své podmínky. Rovněž tak je dobré věnovat pozornost našemu zdraví a to močo- pohlavnímu ústrojí, abychom měli po celý rok dost vitality, protoze ta se nachází právě v ledvinách. Více informací na dané téma se dozvíte na seminářích zdravého vaření.