Evropská škola Feng Shui
vyučujeme od roku 2000
Feng Shui uzel štěstí
dnes je sobota 25. května 2019
Feng Shui motiv
Nejbližší kurzy a akce
Chcete dostávat aktuality ze světa Feng Shui či informace o nových kurzech vaření podle Feng Shui? Vyplňte svůj e-mail:

Jak žít v harmonii v souladu s Feng Shui

Nine star chi astrologie na listopad (8.11.-7.12.)

27.10.2018napsala Radka Hozmanová

Měsíc listopad nám přinese stále tmavší a chladnější dny, ke kterým se v období kolem "dušiček" přidají ještě mlhy a vhlko. Z pohledu kosmologické ( feng suej filosofie) budou naše životy z pohledu metody Nine star chi ( japonská se nazývá Nine star chi a čínské pojmenování je Letící hvězda), ovlivňovat následující možné situace a záležitosti, stavy, pocity... je to dáno právě vlivem kosmologické energie, typem tzv. "chi", energie, potenciálu. Toho, co " visí ve vzduchu".

V období 8.11.-7.12. se nacházíme všichni kompletně pod vlivem tzv. pětky. Naše nervová soustava, mícha jako její orgán uložený v páteři, vnímá jemné vibrace, jemné odstíny - frekvence a my je zpracováváme v podobě našich pocitů, vjemů, vnuknutí a nápadů do našich životů.

Krátce napíšu, že máme-li nějaký nápad, plán, rozběhnutý projekt, dozajista byste to mnohdy ani krátce před jistou věcí, akcí nepředpokládali, že se možná stane náhlá změna, něco, co vás může odvést od cíle, nebo jen jemně odklonit na nějaký čas. Již toto znám z predikcí pro sebe i pro klienty. Je dobré změnu, nebo zmar, to že se něco nepodaří a nenaplní, brát zcela naopak, jako něco, co z Vyšší vůle Vás může ochránit, navést na lepší Cestu apod. Je dobré vzít změny, které vidíme v tom momentu jako strašnou smůlu, naopak, jako výhodu a tak v klidu si věci znova sesumírovat, pojmout z nadhledu. Jinak to ani nejde a možná jste se o takovýchto situacích v životě přesvědčili také sami.

Rovněž tak je dobré v období během listopadu nikam, zejména daleko necestovat. Energie pětky, která nás všechny obejme, chce po nás, abychom si uklidili v duši ( chce to po nás jednou za 9 měsíců, kdy se opět objeví jako vládnoucí energie). Tento čas, kdy pak máme před sebou Advent, k tomu jenom v dobrém slova smyslu nahrává. Můžeme zkusit praktikovat úklid nejen duševní, ale i ten skutečný doma, nebo dát do pořádku vztahy, různé resty. Máme pro to ideální navozené klima.

Pokud byste cestovali, skutečně to není zcela nejvíce vhodný čas, buďte obezřetní. Možná vám uletí letadlo, nestihnete navazující spoj, auto se porouchá na cestě apod. každý zažijeme malé zpoždění v nějaké oblasti života.

Rovněž tak pozor na stravu, alkohol, kávu a příliš cukru v podobě sladkostí nebo nadměrné konzumace syrového ovoce. To vše oslabuje energii ledvin, které se začínají hlásit jako vládnoucí orgán v období zimy.

Co nám tedy může pomoc setrvávat na svém středu, resp. být v klidu ???

Výborné jsou polévky ( uzemňují, zklidňují orgány středu a nám je pak proto dobře. Polévky jsou výborné i po ránu ke snídani ( nikoli ovocné šťávy, ani zeleninové nalačno v zimě ne), k tomu kousek kváskového chleba. Mohou to být různé vývary včetně rybí polévky, luštěninových ( právě ty doplňují po ránu tolik potřebnou bílkovinu a minerály, vlákninu i v podobě kořenové i jiné zeleniny) a také dostáváme teplou tekutinu do žaludku, takže krásně nastartujeme metabolismus a energii na celý den a bude nám blaze.

Namísto vývaru můžeme během chvilky vykouzlit miso polévku. Výborné - v miso pastě jsou obsaženy enzymy, které rozpohybují naše metolické trávicí procesy a tím i naši mysl, myšlení.

To asi víte, že stav střev odpovídá a ovlivňuje procesy, odehrávající se v naší mysli?

Jako nápoj zkuste teplou vodu s kapkou citronu, nebo teplý, vlažný čaj banča ( ten fermentovaný hnědé barvy).

Mohla bych pokračovat dále. Pokud byste měli zájem o připravované kurzy vaření, které pomohou vnést harmonii a duševní pohodu, napište se prosím na první stránce webu do databáze školy feng shui.

 

Během listopadu buďme opatrní, pětka nás všechny bude prověřovat v našich slabinách, které máme každý různě nastavené.

S pozdravem Radka.

 

 

© 2009-2019 Evropská škola Feng Shui